fototapeta w kuchni

Fototapety w kuchni

Fototapety to dekoracje, które stosowane są w wielu pomieszczeniach firmowych, biurowych. Można je spotkać również w kawiarniach, restauracjach, salonach SPA, gdzie podkreślają charakter lokalu. Największą popularnością cieszą się fototapety w dekoracji wnętrz mieszkalnych. Salon, sypialnia, pokój dziecięcy, a nawet kuchnia i łazienka. Paradoksalnie najbardziej różnorodne zastosowanie mają fototapety w kuchni. Dzisiejsza kuchnia to pomieszczenie czyste, bez wilgoci i osadów ze spalanego węgla czy gazu. Dlatego fototapeta jest dekoracją nadająca się również do kuchni – https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-do-kuchni/ .

Najbardziej typowe zastosowanie fototapety, to naklejenie jej na ścianę niezastawiona meblami, podobnie jak to się robi w innych pomieszczeniach. Uważa się, że dobrymi motywami są zdjęcia związane z produktami żywnościowymi: owoce, przyprawy, kawa, ciekawe warzywa itp. Bardzo często odchodzi się od tego na rzecz motywów stosowanych w innych pomieszczeniach, na przykład widoków z miasta lub krajobrazów. Kuchnia to małe pomieszczenie i można wykorzystać fototapetę do optycznego powiększenia. Wystarczy wybrać odpowiedni motyw, z których bardzo popularny jest motyw uliczek starego miasta. Wąskie uliczki dają perspektywę, wzrok ucieka gdzieś dalej, a tym samym nie czujemy ciasnoty wnętrza. Najbardziej popularne fototapety z tym motywem to wąskie uliczki starych miasteczek regionu śródziemnomorskiego –

  Ciekawe motywy na obrazach
https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-uliczki/ . Są oczywiście inne motywy do wywoływania złudzenia optycznego, na przykład na zasadzie tzw. perspektywy powietrznej. Zwykle na takich fototapetach widać jedynie oddalone obiekty bez pierwszego planu. Jeszcze inne motywy to cała paleta abstrakcyjnych grafik, które sprawiają, że patrząc na ścianę nie jesteśmy w stanie określić w jakiej jest odległości.

Fototapety w kuchni mogą zastąpić płytki ceramiczne naklejane w pasie między szafkami wiszącymi i stojącymi. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy sposób to normalne fototapety papierowe, ale laminowane dla ochrony przed wilgocią lub zarysowaniem. Oczywiście ważny jest dobór odpowiedniego motywu, w tym wypadku chodzi również o proporcje wymiarowe zdjęcia. Druga metoda to fototapety samoprzylepne naklejane na szybę, która wypełnia to samo zadanie co laminat. Nie można naklejać fototapety samoprzylepnej wprost na ściany, ponieważ wykonane są z bardzo cienkiej folii i widać byłoby każdą nierówność. Oczywiście klej jest po stronie wydruku, który jest widoczny przez szybę.

Cienka fototapeta samoprzylepna może być naklejana na fronty mebli kuchennych i sprzęt, najczęściej lodówki. Jest to doskonały sposób na odświeżenie nudnej kuchni i odłożenie większego remontu na kilka lat. Naklejki, czyli fototapety samoprzylepne również laminujemy. Koszty będą nieco większe, ale korzyść z ochrony wydruku bezcenna.

fototapeta w kuchni