biuro

Aranżacja domowego biura: wybór krzesła do komputera

Urządzając gabinet czy domowe biuro, należy brać pod uwagę wiele czynników. Miejsce pracy powinno być ergonomiczne. Jednym z istotnych aspektów jest wybór odpowiedniego krzesła.

Czemu muszę mieć specjalny fotel?

Długie godziny, spędzane przed komputerem odbijają się negatywnie na zdrowiu. I nie chodzi tu tylko o problemy ze wzrokiem, ale również o dolegliwości ze strony kręgosłupa czy mięśni. Powodować je może niewłaściwa postawa, która z kolei może wynikać ze źle dobranego krzesła. Garbienie się, ciągłe wiercenie czy przechylanie może oznaczać, że krzesło jest nieodpowiednie.

Ergonomiczny fotel, czyli jaki?

Krzesło do komputera musi mieć właściwą wysokość. Nie można zadzierać głowy, aby patrzeć na monitor. Plecy powinny być całkowicie dosunięte do oparcia, aby minimalizować obciążenia kręgów. Właściwie profilowane, regulowane oparcie (zarówno jego nachylenie względem pionu, jak i wysokość) jest istotne. Siedzisko musi być ustawione tak, aby nogi spoczywały na podłodze lub na specjalnej podkładce. Zapobiegnie to uciskaniu ud, dzięki czemu krążenie krwi będzie lepsze. Obrotowe fotele biurowe ergonomiczne pozwolą na większy zakres ruchów (więcej – https://www.ergo-fotel.pl/fotele-krzesla-ergonomiczne).

  Druk wielkoformatowy

Na dobrym krześle nie warto oszczędzać. Zapewni ono wygodną i bezpieczną pracę i zapobiegnie nieprzyjemnym dolegliwościom.

biuro