Aranżacja biura

Każdy, kto ma zamiar zaaranżować swoje biuro musi zmierzyć się z wieloma dylematami. Istnieją oczywiście szczegółowe opisanie wymogów dotyczących takiego miejsca, które wiele ułatwiają, ale i tak w ostateczności każdy zatrzymuje się na pewnym etapie i rozmyśla, czy aby na pewno dokonuje prawidłowego wyboru. Słowo prawidłowy” ma tutaj kolosalne znaczenie, bowiem meble biurowe, jakie są najbardziej istotne w tego rodzaju pomieszczeniach muszą być dobrane tak, aby spełniać oczekiwania wszystkich pracowników.

Najbardziej istotną kwestią są oczywiście biurka i fotele biurowe (Ergo Fotel).

Po pierwsze należy zadbać, by biurko miało odpowiednią powierzchnię. Przy wyposażaniu biura, trzeba wziąć pod uwagę, czy na stanowisku pracy ustawiony będzie komputer, bowiem może on w znaczący sposób zmniejszyć dostępną powierzchnię. Kiedy odpowiednio wcześniej przemyślimy ten aspekt, będziemy mogli kupić większe biurko, bądź wyposażyć je w nadstawkę. Idealne biurko, to takie, od którego nie trzeba wstawać, by sięgnąć przedmioty leżące dalej. Minimalne rozmiary biurka powinny zatem wynosić 120×70 centymetrów z uwzględnieniem 80 cm przestrzeni pod biurkiem, przeznaczonej do swobodnego postawienia nóg. Klawiatura powinna znajdować się na wysuwanej półce, a jeżeli musi leżeć na biurku powinna być oddalona od jego krawędzi o 10 centymetrów, które są potrzebne, by oprzeć nadgarstki. Materiał, z którego wykonany jest blat powinien być przystosowany do wykonywanej na nim pracy i posiadać odpowiedni stelaż. Dobra konstrukcja jest stabilna i dopasowana do pracownika.

  Aranżacja domowego biura: wybór krzesła do komputera

A co z fotelami? Najważniejszą zasadą jeśli chodzi o fotele biurowe jest ergonomia – zapraszamy na ergo-fotel.pl gdzie znajdziecie więcej informacji i konkretne przykłady foteli, jakie warto brać pod uwagę. Fotel biurowy Ergomax Vapor